Завод Групи Олсідз у Южному почав переробку насіння врожаю 2016 року

"Олійноекстракційний завод Групи Олсідз у Южному почав переробку соняшнику врожаю 2016 року", - повідомив у ексклюзивному комментарі AgroPortal.ua операційний директор Групи Олсідз Володимир Слабовський.

Він зазначив, що цього року в Україні лише офіційно до збирання як ніколи багато соняшнику – біля 6000 тис.га, з яких за різними оцінками буде зібрано  13.5-14 млн.тонн насіння, за прогнозом компанії - 14-14.5 млн.тонн.  

Проте олійно-жирова галузь країни забезпечить його закупівлю та переробку, один лише завод Олсідз Блек Сі переробить з врожаю поточного року біля 700 тис.тонн насіння, - зазначає керівник компанії . 

Якість соняшнику, що надходить зараз, з господарств Півдня України, дуже різна, його олійність коливається від 37 до 48 % у на сиру речовину.  Компанія Олсідз Блек Сі ще у минулому році запровадила стимулювання виробників до вирощування та постачання  більш якісного насіння, з більшим вмістом олії. Відповідно, плата за постачання низько-олійного соняшнику  (менше 44%) дисконтується.  

Цікаво, що ті фермери, які у минулому році на своїй практиці познайомилися з таким механізмом компанії Олсідз Блек Сі, сьогодні постачають їй  вже значно якісніше насіння. 

У компанії наголошують на тому, що вважають актом справедливості  сплачувати більшу ціну за якіснішу сировину тим виробникам, які, крім сподівання на Бога, вкладають значні кошти у підвищення агрокультури.

"Чорноморські олійники" також сподіваються, що це їх починання  буде підтримане іншими олійно-видобувними підприємствами та піде на користь АПК України.

 

Прес-центр за матеріалами AgroPortal.ua