Нова ДПС - нарешті по-новому!

Останні 5 років ми усі були свідками кількох підходів до управління та реформування фіскальної функції в Україні. Та єдине реальне, що вдалося під риторику про асоціацію з ЄС суспільству і бізнесу «вигризти» у чиновників – це більш-менш  цивілізоване автоматичне відшкодування ПДВ. Й те - не без проблем! Решта усе залишалося старим.

Зневірений у "попєрєдніках" та перших «нових реформаторах» бізнес вимагав нових підходів, нових людей і ідей.

В умовах, коли є труднощі з наповненням бюджету, що вимірюються десятками мільярдів гривень, для фінансування оборони, найнеобхіднішої соціалки, освіти, дуже важко не те що бути, але і вважатися лібералом. Проте нинішня команда забезпечує у ц.р. свої зобов’язання перед бізнесом з відшкодування ПДВ на рекордну суму 131 млр.грн, що на 21% більше, ніж минулого року.   

Зараз бізнес відчув, що, нарешті є реальні позитивні зміни, а нова податкова служба - це інстанція, до якої можна звертатися і бути почутим. Ця інстанція – вже більше сервісант і партнер, якого добросовісний, прозорий бізнес може не боятися, а співпрацювати. 

Голова ДПС Сергій Верланов обстоює, що очолювана ним служба буде враховувати позицію бізнесу при підготовці поточних змін до Податкового кодексу України для створення справедливих та рівних умов ведення бізнесу.

Він приходить на зустрічі в АСС та/чи ЄБА з ватогою своїх колег-підлеглих, директорів департаментів, які годинами сидять з бізнесом, розбираючись в його проблемах. У нього виходить залучати співрозмовника на свій бік, чим вигідно відрізнятися від своїх попередників. Він говорить з бізнесом по-честному, не боячись вживати  непопулярні слова "не зможемо", "не знаю",  але  по факту реально допомогає. 

Для прозорого «білого» бізнесу надзвичайно важливими є однакові правила гри, які викривляються кримінальною тіньовою економікою та нівелюють переваги чесного ведення справ, і у цих питаннях нам з новою ДПС також по дорозі.

За параметром «paying taxes» Україна на 65-му місці у світі, а за більшістю окремих параметрів, які вимірювалися для визначення цього показника, ми маємо кращі результати. Зокрема, швидкість відшкодування ПДВ в нашій країні - на рівні з провідними економіками  ЄС. Ми сподіваємось, що нова податкова служба і майбутньому докладе усіх зусиль для ствердження в нашій країні найкращих міжнародних стандартів та практик податкового адміністрування, про що український бізнес  мріяв десятиліттями.

CEO Allseeds В'ячеслав Петрище